• 1a.jpg
  • 1b.jpg
  • 2.jpg
  • 2a.jpg
  • 3.jpg

O szkole

Akademia Kung Fu/ Wushu to szkoła z 30–letnią tradycją. 

Ideą akademii jest propagowanie tradycyjnej chińskiej sztuki walki – stylu Hung Gar Kuen. 

Treningi są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów z wyższym wykształceniem oraz wieloletnim doświadczeniem. Wszyscy odbyli szkolenia oraz kursy co gwarantuje, że treningi są bezpieczne i efektywne.
W Akademii odbywają się zajęcia dla dzieci (od 4 roku życia), młodzieży oraz dorosłych. Bogata oferta oraz różnorodność zajęć daje niecodzienne możliwości rozwoju każdego ćwiczącego w Akademii, przede wszystkim zdrowia, umiejętności głębszego rozwoju charakteru i osobowości, skuteczności w walce, prawidłowy rozwój psychiczny oraz fizyczny.
Treningi kształtują właściwą postawę oraz ćwiczą samodyscyplinę, koncentrację jak i siłę woli.

PROGRAM

Specjalnie opracowany program szkolenia jest dostosowany do wieku i możliwości uczestników, zakłada kształtowanie w młodym społeczeństwie nawyków zdrowego stylu życia, poprzez promowanie zdrowia oraz wdrażanie profilaktyki w zakresie wad postawy czy otyłości wśród dzieci i młodzieży. Zajęcia uczą dyscypliny, wytrwałości w dążeniu do celu, wiary w siebie, kontroli nad własnymi emocjami oraz pomagają w pokonywaniu barier własnego ciała, a tym samym własnych słabości. 

TRENINGI 4-6 lat 

Wspaniały program dla dzieci od 4 do 6 roku życia. Wierzymy, że budowanie silnych fundamentów jest istotną częścią każdej sztuki walki. Dlatego z myślą o najmłodszych uczniach opracowaliśmy program, który ma na celu wszechstronny rozwój fizyczny dziecka. W formie ciekawych i atrakcyjnych gier i zabaw ruchowych wprowadzamy najmłodszych w świat Wushu. Uczymy przyjmowania prawidłowej postawy. Nauczamy w ciekawy i bezpieczny sposób podstawowych technik ręcznych, bloków, uderzeń oraz kopnięć. Dzieci rozciągają się, wzmacniają ogólną kondycję oraz zwiększają zdolność kontrolowania swoich ruchów. 

TRENINGI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Wushu jest nie tylko formą polepszania zdrowia i skutecznym systemem samoobrony, ale również korzystnie wpływa na rozwój psychiczny, emocjonalny i fizyczny. Szczególnie dzisiaj, kiedy młodzi ludzie muszą unikać wielu pokus i zagrożeń otoczenia, my uczymy dyscypliny, szacunku, systematyczności i koncentracji. Program treningowy jest dostosowany do możliwości ćwiczących i ma na celu poprawienie ogólnej sprawności fizycznej oraz kształtowanie cech motorycznych niezbędnych w Chińskich Sztukach Walki. Jednocześnie dużą wagę przywiązujemy do ćwiczeń uelastyczniających i wzmacniających ciało mających na celu korygowanie wad postawy. Po etapie przygotowawczym ćwiczący nauczani są podstawowych pozycji oraz technik ręcznych i nożnych. Następnie adepci przechodzą do skomlikowanych sekwencji (form) Wushu.